Sümboolika

Korp! Revelia kasutab traditsioonilisi üliõpilaskorporatsioonile omaseid sümboleid. Sümboolsed riietusesemed, märgid ja tähised väljendavad meie põhimõtteid ning aitavad ka korp! Revelia liiget lihtsasti tänavapildis või pidulikul üritusel ära tunda. Sümboolika keskseks osaks on värvid, mille olemuse ja tekkeloo kohta loe ajaloolehelt.

Tekkel

Kõige sagedamini nähtavaks ja lihtsamini ära tuntavaks välismärgiks on tekkel. Rebastel on tekkel ühtlaselt musta värvi ning värvikandjatel (ehk värvide kandmise õiguse saanud liigetel) kolmevärviline — baasvärviks roheline, teisteks värvideks must ja valge.

Värvilint

Lisaks teklile on värvikandja ehk täieõigusliku liikme välismärkide komplektis veel värvilint. See on samuti kolmevärviline, rohe-must-valge. Värvilindid võivad olla erineva laiusega sõltuvalt üritusest, kus neid kantakse ning riietusest, millega neid kantakse. Samuti võib mõnikord näha lisaks kantavaid sõprusorganisatsioonide värvilinte.

Rinnamärk, sõrmus

Värvikandjad võivad veel valikuliselt kanda korporatsiooni sümboolikaga kaunistatud rinnamärki ja sõrmust, lisaks korporatsiooni esimees ka esimehe rinnamärki.

Sirkel

Omapäraseks traditsiooniliseks välismärgiks on sirkel ehk vääntäht. See esineb välismärgina rebaste teklite külge õmmelduna ning kirjutatult külalisraamatutes ja erinevate dokumentide juures korporatsiooni sümbolina.

Lipp

Üheks põhiliseks sümboliks on muidugi ka korporatsiooni lipp. Lipp on korporatsiooni värvides ning seda kasutatakse eelkõige avalikel üritustel korporatsiooni esindamiseks. Igapäevaselt lehvib lipp meie konvendihoonel.

Šärp, rapiir

Avalikel üritustel lippu kasutades on lipp alati ümbritsetud lipuvalvega, mille moodustavad tavaliselt kolm värvikandjat, kes kannavad laiu värvilisi linte, mida nimetatakse šärpideks (kõnekeeles šärpe) ning rapiire. Ajaloost tuntud kahevõitlused rapiiridega enam levinud ei ole.

ENG